WhatsApp

×

İletişim Bilgileri

Site içi arama

Öncel POLİLİ

Öncel POLİLİ

Öncel POLİLİ

Avukat

2008 yılında, Lefkoşa Barosuna Avukat olarak kayıt olan Öncel Polili, 2011 yılında kendi ofisini kurdu ve 2014 yılında da Ledra Hukuk Bürosunun kurucu ortağı oldu.

İnsan Hakları Hukuku konusunda uzman olan Öncel Polili insan hakları konusunda bir çok önemli davada, yerel mahkemelerde ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde avukatlık yaptı. Bununla, beraber Öncel Polili devlet aleyhine açılan Anayasa Mahkemesi davalarında idari davalarda ve tazminat davalarında önemli tecrübe sahibidir. Bunların dışında, İş Hukuku, Ceza Davaları, Taşınmaz Mal Komisyonu Başvuruları ve ticari davalarda da çalışma yürütmektedir.

Öncel Polili, İnsan Hakları Hukuku konusunda yürüttüğü davalar yanında bir çok yayın yapmış ve eğitimler vermiştir.

Öncel Polili Kıbrıslı Türk İnsan Hakları Vakfı gibi bir çok yerel, Avrupa İnsan Hakları Hukuku Enstütüsü (European Human Rights Law Institute) gibi uluslararası kuruluşların hukuk ekibinde yer almaktadır.

Öncel Polili Türkçe dışında çok iyi İngilizce bilmektedir.

Eğitimi

2004 – 2005 Yüksek Lisans: Londra City Üniversitesi, İnsan Hakları Hukuku

1998 – 2002 Lisans: Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Tüm Ekibimiz

2013 ylında Avukat Öncel Polili ve diğer ortakları tarafındna kurulan Ledra Hukuk Bürosu, Kuzey Kıbrıs’ın en güvenilir ve saygın hukuk bürolarından birisi olarak değerlendirilmektedir. Lefkoşa’da bulunan ofisimizden Kuzey Kıbrıs’ın her bölgesinde hukuki hizmeti vermektedir.

  • 0 (392) 227 87 51

  • 0 (392) 227 87 52

  • info@ledralaw.com

  • Muzaffer Paşa Sokak, Hacı Ali Apartmanı No: 1, Kat: 2, No: A4, Ledra Hukuk Bürosu-Lefkoşa.

  • Hafta İçi: 08:00 - 17:00 arası.
    Cumartesi: Kapalı.
    Pazar: Kapalı.